Değerli Meslektaşımız,

2016 yılında Astım KOAH modülü ile başladığımız, 2017 yılında Diyabet modülü ile yurt çapında 5000 katılımcıya ulaşan ve Türkiye Eczacılık tarihinin en önemli projelerinden biri olarak kabul gören REhber Eczanem Programı, Hipertansiyon ve Farmasötik Bakım Modülü ile devam ediyor.

Eczanede verilen farmasötik bakım düzeyinin ve eczacı yetkinliğinin artırılmasını amaçlayan ve eğitim programlarını bu bilimsel nitelikler üzerine kuran Rehber Eczanem programının mesleğin geleceği açısından son derece önemli bir boşluğu doldurduğuna inanıyoruz.

Rehber Eczanem Programı katılımcılarına öğren-git modeli bir sürekli eğitim sunmak yerine kişisel gelişimi ve işyeri gelişimini amaçlayan katılımcı odaklı, uygulamaya yönelik bir eğitim modeli sunmaktadır.

Program dahilinde yapılan daha önceki modüllerdeki saha uygulamalarının sonuçları gözönüne alındığında, katılımcı düzeyinde çok yüksek hasta memnuniyeti ve önemli ölçüde hasta iyileşmesi sonuçlarını aldığımızı memnuniyetle belirtmek isteriz.

Aşağıda maddeler halinde detaylandırdığımız Rehber Eczanem Hipertansiyon ve Farmasötik Bakım Modülü eğitiminde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

a- Rehber Eczanem Hipertansiyon ve Farmasötik Bakım Modülü Türk Eczacıları Birliği Akademisi tarafından yapılandırılmış 2 günlük sertifikalı bir akran eğitimidir

b- Rehber Eczanem Hipertansiyon ve Farmasötik Bakım Modülü’nün ilk etap eğitimleri 1-2 Aralık 2018 ve 8-9 Aralık 2018 tarihlerinde iki kez yapılacaktır.

c- Eğitimlerimiz Samsun Eczacı Odası konferans salonunda 10.00-17.00 saatleri arasında yapılacak olup sertifikasyon için katılımcıların tüm eğitim programına katılmaları gerekmektedir.

d-Rehber Eczanem Hipertansiyon ve Farmasötik Bakım Modülü eğitimleri uygulama ağırlıklı ve yuvarlak masa düzeninde yapılmaktadır. Eğitimin verimliliği açısından katılımcı sınırı getirilmiştir. Odamızın yapacağı eğitimlerin her biri için katılımcı limiti 40 kişidir.

e- Rehber Eczanem Hipertansiyon ve Farmasötik Bakım Modülü eğitimlerinin ilk etabına daha önceki modüllere katılmış ve Rehber eczanem portalına 2 izlemli hasta kaydı yapmış meslektaşlarımız ile daha önce programa katılım sağlamamış meslektaşlarımız öncelikli olarak katılım sağlayabileceklerdir. Son 3 yıl içinde eczane açmış yada taşımış meslektaşlarımız için hasta kaydı yapmış olma zorunluluğu aranmayacaktır.

f-Rehber Eczanem Hipertansiyon ve Farmasötik Bakım Modülü eğitimlerine ilk kez katılım sağlayacak meslektaşlarımız Sürekli Mesleki Gelişim ve İletişim eğitimini de aynı program dahilinde alacaklardır.

f- Rehber Eczanem Hipertansiyon ve Farmasötik Bakım Modülü eğitimlerinin 2. etabı 1 Ocak 2019 tarihinden sonra oluşan talebe göre planlanacaktır.

Bugün kendiniz ve mesleğimizin geleceği için önemli bir adım atmanızı bekliyoruz. Bugüne kadar eczacılığın önündeki engelleri birlik ve beraberlik içinde aştık şimdi aynı yolu sizinle yürümeye devam etmek istiyoruz. Özellikle sağlık otoritesine eczacının hasta tedavisi ve hastalık yönetiminde ne kadar büyük bir katkısı olduğunu rakamlarla kanıtlamak istiyoruz. Meslek hakkına giden yolda sizlerle birlikte yeni ve asla vazgeçilemeyecek bir eczacılık kültürü yaratmak istiyoruz. Eczacıyı en yakın sağlık danışmanı eczaneyi ise en yakın sağlık merkezi yapacak bu yeni kültür geleceğimizin de garantisi olacak. Bu eğitime yalnızca 2 gününüzü ayırın ve birlikte neler başarabileceğimizi görün..

Şimdi odamızı arıyarak kayıt talebinizi iletin yada daha detaylı bilgi almak için koordinasyon ekibimizi arayın.

Saygılarımızla

SAMSUN ECZACI ODASI

Koordinasyon ekibi telefon numaraları :

Ecz. S.Özgür ÖZTÜRK (Koordinatör) : 0532 250 37 97

Ecz. Ayşe SARAL : 0544 849 55 61

Ecz. Pervin BULUT : 0533 722 98 22

Ecz. Elif SAKOĞLU : 0533 213 51 54

Ecz. Çağla TURGUT TAMA : 0505 865 94 92

Ecz. Emre ERSAN : 0532 675 00 56