Değerli Meslektaşımız;

Samsun ili İlkadım ve Canik ilçelerinin nöbetçilerini ve nöbet sıralarını belirleyen kura 24.02.2018 Cumartesi günü oda merkezimizde çekilmiştir.

İlkadım ve Canik ilçelerini kapsayan nöbet bölgesinin 3(üç) ayrı gruba ayrılmasına ve eşleşme gruplarının bu eşleşmelere göre yapılmasına,

nöbet listelerinin iki yılda bir hazırlanma uygulamasına devam edilmesine,

nöbet listelerinin bayram ve tatil dönemleri göz önünde bulundurularak uygun dönemler halinde yazılarak yayımlanmasına,

meslektaşlarımızın da bazı konulara dikkatinin çekilmesi gerektiği görülmüş olup bu nedenle aşağıdaki konuların tekrar hatırlatılması gerektiğine karar verilmiştir.

Buna göre;

GENEL KURALLAR

1)Samsun Merkez’deki eczanelerin sabah açılış saati 08:30, akşam kapanış saati hem yaz hem de kış dönemleri için 18:30’tur. Eczanelerimiz açılış ve kapanış saatlerine özenle dikkat etmek zorundadırlar. Eczanelerin kapalı olduğu saatlerde nöbetçiler dışında diğer eczaneler her ne sebeple olursa olsun satış yapamaz. Akşamları çeşitli sebeplerden dolayı eczanesinde çalışacak eczacının o gece ki nöbetçilere haber vermesi etik açıdan önemlidir.

2)Samsun Merkezde (İlkadım – Canik) 3(üç) eczane nöbet tutar.

3)Pazar günleri resmi tatildir. 3 (üç) eczane nöbet tutar ve Pazar nöbeti sırasından yazılır. Pazar günü bayrama denk gelirse bayram nöbet sırasından 6 (altı) eczane nöbet tutar.

4)1 Ocak,23 Nisan,1 Mayıs,19 Mayıs,30 Ağustos,29 Ekim, 15 TemmuzveRamazan Bayramı(üç gün),Kurban Bayramı(dört gün )resmi tatildir. Bayram nöbet sırasından yazılır ve 6 (altı) eczane nöbet tutar.

Tek günlük Bayram Nöbeti Pazar gününe geldiğinde ise Pazar nöbet sırasından yazılır ve 3(üç) eczane nöbet tutar.

5)Eczanenin nöbetleri farklı nöbet sıralarından dolayı çakışırsa Yönetim Kurulu kararıyla sıradaki uygun olan eczane grubuyla değiştirilebilir.

6)Bayram nöbetlerinde sıradaki iki farklı nöbet üçlüsünün yazılmasıyla yan yana eczanelerin nöbetçi olması durumunda dahi nöbet uyarlaması yapılmadan sıradan yazılır.

7)Ekstra nöbet sırası gelen eczane nöbeti kabul etmemesi halinde ekstra nöbet hakkını kaybedecektir. Kurulumuzun aldığı karar sonucu, ölüm ve eczacının hastalığı dışında nöbetten çıkma isteği kabul edilmeyecektir. Hastalık mazereti durumunda doktor raporu aranacaktır. Nöbetini rapor dahilinde tutamayacak durumda olanlar da gündüz mesai saatleri içinde de eczanelerini kapatmak durumundadırlar.

8)Eczanenin kurum tarafından sözleşmesi fesih edilmişse ya da herhangi bir sebeple ekranlarından bazıları kapatılmışsa yönetim kurulu kararıyla nöbetten süreli olarak çıkartılabilir.

9)Nöbetçi eczaneleri gösterir nöbet levhaları vatandaşların kolaylıkla okuyabilecekleri şekilde eczanelerde uygun bir yeresabahasılacak ve geceleri ışıklandırılacaktır. Kayan yazı kullanan meslektaşlarımızın da oda sayfasından nöbetçi eczaneler için bilgisayar çıktısı almak suretiyle eczanelerinin görünür yerine asmaları gerekmektedir.

10)Meslektaşlarımız kendi eczaneleri dışında; Başka eczanelerin camlarına, kaldırıma, yola, caddeye, hastaneye, kavşaklara…vb gibi yerlere hiçbir şekilde nöbetçi eczane levhası, eczane isimli tabela, nöbetçi eczanenin nerede olduğunu gösteren oklu tabela, hastanelere nöbetçi eczane olduklarına dair kağıt,… vb gibi asmayacaklar ve caddelere eczane isimli seyyar tabela koymayacaklardır.

11)Işıklı E panoları sadece eczanelerin açık olduğu saatlerde ve nöbetçi olduklarında ışıklandırılacaktır.

12)Salgın hastalık durumlarında nöbetçi eczane sayısı yönetim kurulu kararı ile artırılabilecektir.

13)Nöbet kurallarına uymayanEczaneler Hakkında Deontoloji Tüzüğünün17. Maddesi ile 12 Nisan 2017 tarih ve 28970 sayılı Resmi Gazete’de yayınlananEczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmeliğin35. madde hükümleri uygulanır.

14)Bu çizelgede yazılı hususlar ihtar mahiyetinde olup, uymayanlar hakkında ikinci bir ihtara gerek duyulmadan işlem yapılır.

Her zaman olduğu gibi yayınladığımız nöbet kurallarına titizlikle uyulmasını rica ederiz.

Buna göre üç bölgeye ayrılarak çekilen kura sonucu oluşan nöbet eşleri listesi sırası ile ekte bilgilerinize sunulmuştur.

Mart – Nisan – Mayıs – Haziran – Temmuz - Ağustos ayları nöbet listeleri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından onaylandıktan sonra duyurulacaktır.

Bilgilerinize sunulur.

Saygılarımızla

SAMSUN ECZACI ODASI

1

MALKOÇOĞLU

BUSE

UZUN

2

ATADENİZ

MEDİS

İLKADIM

3

DURUŞEHİR

ÖZDEMİR

KEVSER

4

AYNUR

ORKİDE ORAN

GÜNSELİ

5

MEYDAN

AKSOY

DÜNYA

6

SOSYAL MESKENLER

BANKALAR

KOZA

7

İREM

ÇEVRE

KOLBAKIR

8

DOKUZ EYLÜL

KAHVECİOĞLU

DİLMAÇ

9

KARADENİZ

ZEYNEP

AKA

10

HANİFE

ERTURAN

BEKTAŞ

11

TÜRKER

ESİN

YÜKSEL

12

TÜTER

CEM

PARK

13

ALPER

KAMER

GÜNBEYAZ

14

YAMAN

DERMAN

MUTLU

15

HOCAOĞLU

GÖKÇE

ENGİN

16

SOĞUKSU

BAHAR

ÖMER

17

BENEK

ACİL ŞİFA

ANADOLU

18

PELİN

REİS

PELİKAN

19

AZİZ

KARACAN

CUMHURİYET

20

PETEK

EFE

ÖZCAN

21

MURAT

YENİDOĞAN

FULYA

22

AKOĞLU

LİSE

KETENCİ

23

SEMA

CANALP

ZEYTİNLİK

24

ELA

BİRSEN AKDENİZ

BAŞAR

25

SERAP

UNKAPANI

ZÜMRÜT

26

İLYASKÖY

RENDECİ

YENİ YAŞAM

27

ARDA

MUMCU

GAZİLER

28

ÖZÇINAR

BULVAR

İSTİKLAL

29

DENİZCİ

SU

DOĞA

30

GÜNDÜZ

ALTINKUM

YENİ SUBAŞI

31

CANİK

GARİPOĞLU

ÇAPA

32

ALTINÖRS

ÜMİT

DEREKÖY MUŞTA

33

ÇELİK

SAYAR

SEDEF

34

ENGİNDENİZ

SEVİL

EXTRA

35

ARAŞTIRMA

SAHARA

USLU

36

SAADET

FERAH

CEDİT

37

PİAZZA

EXTRA

DİLEK

38

ELİF

ANIL

KÖKSAL

39

YAŞARDOĞU

AYDIN

UZAR

40

DEREBAHÇE

BAHÇELİEVLER

GÜNGÖRMÜŞ

41

SİTE

DOĞUŞ

HALE

42

YASEMİN

AYTAÇ

GÖNÜL

43

DOSTEL

SAMSUN

MECİDİYE

44

SELÇUK

SEVEN

NİHAN

45

TARHAN

RASATHANE

ESRA

46

GÜNEŞ

SEVGİ

KARADAĞLI

47

UYSAL

ATAKANBEY

EDA

48

ULUS

ANNELERPARKI

KALKANCA